Today · 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jun 24-Jul 7, 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Sep 21-22, TBD
Columbus Day Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Chloe Guerette
Results
Youth Results
Season
2018-2019
2016-2017
2015-2016
Team Name
Rifle
Rifle Middle
Rifle Middle School
Rifle Youth Wrestling
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/16
L
MD 10-0
M. Sandoval
Grand Valley Middle School
2019 PEG League Wrestling Championship
Round 6
95
03/16
L
F 5-0 1:38
C. Stein
Riverside Middle School
2019 PEG League Wrestling Championship
Round 4
95
03/16
L
F 4-0
J. Webb
Rifle Middle School
2019 PEG League Wrestling Championship
Round 3
95
03/16
L
F 2-0
J. Gonzalez
Glenwood Springs Middle School
2019 PEG League Wrestling Championship
Round 2
95
03/16
L
F 6-0
P. Hoyt
Grand Valley Middle School
2019 PEG League Wrestling Championship
Round 1
95
03/02
L
F 0-0 0:06
D. Medrano
Berry Creek
GCMS Invitational 2019
Round 2
95
03/02
L
F 0-0 3:57
J. Bumgardner
Gypsum Creek
GCMS Invitational 2019
Round 1
95
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
05/06
L
DEC 5-0
D. Manzanares
PARACHUTE
Grand Valley Youth Tournament
Round 3 (4 Man)
78-81
05/06
L
F 0-0 2:55
G. Castor
HAYDEN
Grand Valley Youth Tournament
Round 2 (4 Man)
78-81
05/06
L
F 0-0 0:59
M. Henson
Meeker Community Wrestling
Grand Valley Youth Tournament
Round 1 (4 Man)
78-81
04/29
L
MD 8-0
J. Rugaard
Team Grand Valley
Rifle Youth Wrestling Tournament 2017
Round 2
75-82
04/29
L
F 9-0 3:31
B. Sigmon
Titans Wrestling
Rifle Youth Wrestling Tournament 2017
Round 1
75-82
04/15
L
MD 9-0
J. Rugaard
Team Grand Valley
Moffat County Youth Wrestling Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
78-84
04/15
L
F 5-0 1:54
T. Schaefer
---
Moffat County Youth Wrestling Tournament
Quarterfinals (8 Man)
78-84
04/01
L
MD 10-0
J. Blair
Grand Valley Cardinals
Little Panther Invitational
Semis & 1st WB (8 Man)
75-82
04/01
L
F 0-0
R. McGruder
meeker community wrestling club
Little Panther Invitational
Quarterfinals (8 Man)
75-82
03/25
L
F 9-0 1:59
A. Alexander
MCYW
Bad Dogs Folkstyle Classic
Semis & WB (8 Man)
74-86 - Blue
03/25
L
F 2-0 0:55
K. Chism
---
Bad Dogs Folkstyle Classic
Quarterfinals (8 Man)
74-86 - Blue
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/02
L
FOR 0-0
K. Archibeque
team 323
Bad Dogs Youth Wrestling
2nd Wrestleback (8 Man)
69-76
04/02
W
FOR 0-0
K. Gustin
Moffat County Youth Wrestling
Bad Dogs Youth Wrestling
Semis & 1st WB (8 Man)
69-76
04/02
L
FOR 0-0
B. Cozzens
Battle Mountain Wrestling Club
Bad Dogs Youth Wrestling
Quarterfinals (8 Man)
69-76
Related Content
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024