Today · 1:00 PM UTC
2024 IndianaMat Hoosier Preseason Open
Sep 7-8, 12:00 PM UTC
Waterway Duals
Sep 7-8, 4:00 PM UTC
Preseason Kickoff
Sep 7-8, 4:00 PM UTC
CA Super 32 Early Entry 2024
Tomorrow · 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept. 9th
Sep 12, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept. 12th
Sep 14-15, 12:00 PM UTC
Tyrant Tussle
Sep 14-15, 12:00 PM UTC
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, 12:30 PM UTC
UCD Fall Duals
Sep 14-15, 3:00 PM UTC
World Team Trials
Sep 17, 7:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept 17th
Sep 19, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept 19th
Sep 21-22, 7:00 AM UTC
UWW Beach World Series - Greece
Sep 21-22, 12:00 PM UTC
Columbus Day Duals
Sep 21, 3:00 PM UTC
Utah Fall Classic
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Brode Eiken
Results
Youth Results
Youth
Youth
Other
Season
2019-2020
2018-2019
2017-2018
Team Name
G-E-T
G-E-T Blue Demons
GET Blue Demons
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/09
L
DEC 5-2
G. Eichelt
G-E-T Blue Demons
G-E-T Blue Demon Youth Tournament
Round 4
79-82
02/09
L
F 6-0 2:31
D. Hager
Cochrane Fountain City
G-E-T Blue Demon Youth Tournament
Round 3
79-82
02/09
L
F 5-0 2:00
H. Miller
Blair Taylor youth wrestling
G-E-T Blue Demon Youth Tournament
Round 2
79-82
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/12
L
F 0-0 0:41
M. Windsor
Melrose-Mindoro
G-E-T Blue Demon Youth Tournament
Round 3 (4 Man)
73-76
01/12
W
F 0-0 0:52
E. Johnson
Rushford-Peterson youth wrestl
G-E-T Blue Demon Youth Tournament
Round 2 (4 Man)
73-76
01/12
W
FOR 0-0
K. Sobotta
Arcadia Wrestling Club
G-E-T Blue Demon Youth Tournament
Round 1 (4 Man)
73-76
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/03
W
MD 16-7
C. Kulig
Whitehall
Independence K-5 Tournament
Round 3 (4`s & 2`s)
63-67
02/02
W
F 4-0
T. Tranberg
Blair/Taylor
Independence K-5 Tournament
Round 2 (4`s & 2`s)
63-67
02/02
L
MD 12-4
D. Tamke
Arcadia Wrestling Club
Independence K-5 Tournament
Round 1 (4`s & 2`s)
63-67
01/13
W
F 0-0 1:25
L. Todd
Holmen Vikings
G-E-T Blue Demon Youth Tournament
Round 3 (4 Man)
58-66
01/13
W
F 0-0 1:31
S. Johnson
Melrose-Mindoro
G-E-T Blue Demon Youth Tournament
Round 2 (4 Man)
58-66
01/13
L
DEC 8-6
A. Anderson
Melrose-Mindoro
G-E-T Blue Demon Youth Tournament
Round 1 (4 Man)
58-66
Related Content
Lee Kemp Reflections And Insights
Sep 1, 2024
Tarleton State Wrestling Room Opening
Aug 28, 2024
Dan Gable Philosophy And Reflections
Aug 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021