Jul 3, 9:00 PM UTC
Independence Beach Wrestling Championshi
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Joseph Quinn
Results
Youth Results
Youth
Youth
Other
Season
2019-2020
2018-2019
2017-2018
Team Name
Elite
Elite Red
Elite Wrestling Red
Jersey Psycho Squad Gold
Killa Bees
MPR
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/28
W
F 2-0 0:47
C. Traina
Team Nauman
Tyrant Bison Winter Duals - Elementary 6th & Under
Round 2 (8 Team)
96
12/28
W
F 2-0 0:51
B. Ash
Dark Knights
Tyrant Bison Winter Duals - Elementary 6th & Under
Round 3 (8 Team)
96
12/28
L
DEC 8-1
T. Fernandez
---
Tyrant Bison Winter Duals - Elementary 6th & Under
Round 5 (8 Team)
96
12/28
W
F 4-0 1:27
T. McKenzie
Warhawks Barn Built
Tyrant Bison Winter Duals - Elementary 6th & Under
Round 6 (8 Team)
96
12/28
W
F 7-0 2:03
N. Koehler
Steel Valley Renegades
Tyrant Bison Winter Duals - Elementary 6th & Under
Round 4 (8 Team)
96
10/26
L
DEC 6-0
t. Hodgins
Broad Axe Red
Tyrant Columbus Day Duals - Elementary
Round 1 (4 Team)
96
10/26
W
F 2-0 1:23
S. Ermigotti
Broad Axe Blue
Tyrant Columbus Day Duals - Elementary
Round 2 (6 Team)
96
10/26
W
F 13-11 5:06
D. Kraft
CP WC
Tyrant Columbus Day Duals - Elementary
Round 4 (6 Team)
96
10/26
W
DEC 12-9
L. Hagerman
Team Mayhem
Tyrant Columbus Day Duals - Elementary
Round 3 (4 Team)
96
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/20
L
DEC 2-0
K. Vielma
The Big House
Atlantic City National Duals 10U
Round 3 (6 Team)
85
01/20
L
DEC 4-0
M. Konopka
Armory Wrestling Academy
Atlantic City National Duals 10U
Round 4 (6 Team)
90
01/20
W
MD 12-1
A. Hegler
---
Atlantic City National Duals 10U
Round 1 (6 Team)
85
11/17
L
F 2-0 1:23
J. Kwaak
---
Finger Lakes Fall Classic K-6 Duals
Round 2 (6 Team)
85
11/17
L
MD 14-1
G. Wentzel
East Coast All Star
Finger Lakes Fall Classic K-6 Duals
Round 1 (3 Team)
85
11/17
L
DEC 4-2
C. Price
Team Nauman A
Finger Lakes Fall Classic K-6 Duals
Round 2 (3 Team)
85
11/17
W
DEC 4-0
W. Winseman
---
Finger Lakes Fall Classic K-6 Duals
Round 3 (6 Team)
85
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
08/03
W
F 8-0 2:48
J. Vautour
Armory WA Orange
2018 NUWAY Summer 9U Duals
Quarterfinals (8 Team)
82
08/03
L
MD 11-0
G. Logan
Apex
2018 NUWAY Summer 9U Duals
Round 4 (6 Team)
82
08/03
L
DEC 6-0
K. Vielma
The Big House
2018 NUWAY Summer 9U Duals
Round 5 (6 Team)
82
08/03
L
DEC 6-2
C. Hodge
Michigan Mayhem
2018 NUWAY Summer 9U Duals
Round 1 (6 Team)
82
08/03
W
F 0-0 0:46
T. Schechterly
Armory WA White
2018 NUWAY Summer 9U Duals
Finals (8 Team)
82
08/03
W
DEC 3-0
B. Little
Shore Thing Stripes
2018 NUWAY Summer 9U Duals
Round 3 (6 Team)
82
08/03
L
DEC 4-2
C. Hood
Team United
2018 NUWAY Summer 9U Duals
Round 2 (6 Team)
82
08/03
W
F 9-0 2:00
c. leglar
Dynamic
2018 NUWAY Summer 9U Duals
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
82
11/25
L
F 12-2 1:39
T. #1
Lacey
Robbinsville Rumble 2017
Round 5
77-85
11/25
W
F 7-1 3:31
R. Jacob
Pitman jr wrestling
Robbinsville Rumble 2017
Round 3
77-85
11/25
W
F 2-0 0:53
J. Phillips
Solebury
Robbinsville Rumble 2017
Round 2
77-85
11/25
L
TF 18-2 3:38
T. Hodgins
Shore Thing
Robbinsville Rumble 2017
Round 1
77-85
Related Content
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024