Today · 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Aug 1
Tomorrow · 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 9-11, 6:30 PM UTC
D-Day on Broadway
Aug 17, 6:00 PM UTC
UMCS/USAW Beach Nationals
Aug 19-25, 4:30 AM UTC
U17 World Championships
Aug 24, 5:00 PM UTC
F2W Colorado Open
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Sep 21-22, TBD
UWW Beach World Series - Greece
Sep 21-22, TBD
Columbus Day Duals
Sep 21, TBD
Utah Fall Classic
Sep 28-29, 2:00 PM UTC
Grappler Fall Classic
Sep 29, TBD
2024 FloWrestling WNO
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jon Miller Rogers
Results
Youth Results
Youth
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2019-2020
Team Name
River Rats Wrestling Club
Talisi Wrestling Club
Talisi wrestling Club
Wetumpka
Wetumpka Middle School
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/02
W
DEC 5-3
C. Boos
Auburn
Little Stingers 4
1st & 3rd (16 Man)
95
12/02
W
DEC 2-0
B. Davis
Tallassee
Little Stingers 4
Semis & 3rd WB (16 Man)
95
12/02
W
F 2-0 1:20
J. Coward
Smiths Station
Little Stingers 4
Quarters & 1st WB (16 Man)
95
12/02
W
F 12-2 2:51
C. Hadaway
Russell County
Little Stingers 4
Round 1 (16 Man)
95
11/18
W
F 2-0 0:53
V. Blakely
Holtville Middle School
Slapout Slam
Placement
95
11/18
W
F 14-0 3:58
J. Austin
Prattville Junior High School
Slapout Slam
Round 2
95
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/05
L
Replay
TF 15-0 1:53
C. Massey
Stronghold
AYWO-AAU State Championship (tot-novice)
1st & 3rd (16 Man)
70
02/05
W
Replay
DEC 6-2
J. White
Tennessee Valley Wrestling
AYWO-AAU State Championship (tot-novice)
Semis & 3rd WB (16 Man)
70
02/05
W
Replay
TF 17-2 4:04
C. Harwell
Ironclad Wrestling Club
AYWO-AAU State Championship (tot-novice)
Quarters & 1st WB (16 Man)
70
01/28
W
TF 26-11 3:45
J. Blakely
River Rats Wrestling Club
AYWO-AAU Region 3 Championship - East
Round 3 (4 Man)
70
01/28
W
F 4-1 2:03
H. Silvey
Panther wrestling club
AYWO-AAU Region 3 Championship - East
Round 2 (4 Man)
70
01/28
W
DEC 4-2
A. Williamson
White Plains Youth Wrestling
AYWO-AAU Region 3 Championship - East
Round 1 (4 Man)
70
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/21
L
TF 15-0 2:00
L. Stambaugh
UNLEASHED WC
AYWO-AAU Homewood Holiday Classic
Placement Matches (8 Man)
60B
12/21
W
F 3-2 0:45
K. McCartney
Brookwood Youth Wrestling
AYWO-AAU Homewood Holiday Classic
Cons. Semis (8 Man)
60B
12/21
L
DEC 7-2
S. Brown
---
AYWO-AAU Homewood Holiday Classic
Quarterfinals (8 Man)
60B
12/14
L
DEC 7-4
K. Seals
Central Alabama Wrestling
AYWO-AAU Alex City Invitational
2nd Place Match (8 Man)
55+60B
12/14
L
F 5-0 1:29
C. Creamer
Talisi wrestling Club
AYWO-AAU Alex City Invitational
Placement Matches (8 Man)
55+60B
12/14
W
DEC 9-6
L. Peoples
St. Clair Youth Wrestling
AYWO-AAU Alex City Invitational
Semis & WB (8 Man)
55+60B
12/07
L
F 4-0 1:26
K. Hartzog
Auburn Takedown
AYWO-AAU Pike Road Classic
Round 5 (5 Man)
60B
12/07
L
DEC 10-4
P. Wilson
Bobcat wrestling
AYWO-AAU Pike Road Classic
Round 3 (5 Man)
60B
12/07
L
DEC 9-4
D. Dove
Fairhope Wrestling
AYWO-AAU Pike Road Classic
Round 2 (5 Man)
60B
12/07
L
DEC 8-2
M. Posey
Patriot Youth Wrestling
AYWO-AAU Pike Road Classic
Round 1 (5 Man)
60B
Related Content
RMN Events
Nov 18, 2020
2024 NWCA Coaches Convention
Jul 26, 2024
Bo Bassett And Jax Forrest Recruiting Trip
Jul 12, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
2024 Olympic Wrestling Team Camp Interviews
Jul 8, 2024