Today · 1:00 PM UTC
2024 IndianaMat Hoosier Preseason Open
Sep 7-8, 12:00 PM UTC
Waterway Duals
Sep 7-8, 4:00 PM UTC
Preseason Kickoff
Sep 7-8, 4:00 PM UTC
CA Super 32 Early Entry 2024
Tomorrow · 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept. 9th
Sep 12, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept. 12th
Sep 14-15, 12:00 PM UTC
Tyrant Tussle
Sep 14-15, 12:00 PM UTC
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, 12:30 PM UTC
UCD Fall Duals
Sep 14-15, 3:00 PM UTC
World Team Trials
Sep 17, 7:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept 17th
Sep 19, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept 19th
Sep 21-22, 7:00 AM UTC
UWW Beach World Series - Greece
Sep 21-22, 12:00 PM UTC
Columbus Day Duals
Sep 21, 3:00 PM UTC
Utah Fall Classic
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jakob Guthmiller
Results
Youth Results
Season
2014-2015
2013-2014
Team Name
Sioux Valley
Volga Sioux Valley
2014-2015
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/14
L
F 6-0 2:11
J. Werner
Watertown
2015 SDWCA Region 4 Tournament
Round 3
63
03/14
W
DEC 8-5
C. Hansen
Chester
2015 SDWCA Region 4 Tournament
Round 2
63
03/14
L
F 2-0 0:16
N. Briggs
Watertown
2015 SDWCA Region 4 Tournament
Round 1
63
03/07
L
DEC 7-4
A. Frankenhoff
Chester
2015 SDWCA District 8 Tournament
Round 6
63
03/07
L
DEC 6-2
C. Hansen
Chester
2015 SDWCA District 8 Tournament
Round 4
63
03/07
W
F 0-0 1:20
C. Larsen
Desmet
2015 SDWCA District 8 Tournament
Round 3
63
03/07
L
DEC 6-5
C. Jutting
Hamilin
2015 SDWCA District 8 Tournament
Round 1
63
2013-2014
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/15
L
F 12-0 2:09
J. Olson
Madison
SDWCA Region 4 Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
55
03/15
W
DEC 10-4
M. Ahlers
Dell Rapids
SDWCA Region 4 Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
55
03/15
L
F 2-0 0:44
B. Aesoph
Aberdeen
SDWCA Region 4 Tournament
Round 1 (16 Man)
55
03/08
L
DEC 13-11
E. Overbo
Volga Sioux Valley
SDWCA District 8 Tournament
Placement Matches (32 Man)
55
03/08
L
F 0-0
S. Bunde
Colman
SDWCA District 8 Tournament
Round 6
55
03/08
W
F 0-0
K. Fixsen
Brookings
SDWCA District 8 Tournament
Round 5
55
03/08
L
F 0-0
J. Olson
Madison
SDWCA District 8 Tournament
Round 4
55
03/08
W
F 0-0
D. Fods
Tri-Valley
SDWCA District 8 Tournament
Round 2
55
03/08
W
F 0-0
L. LeBrun
Flandreau
SDWCA District 8 Tournament
Round 1
55
Related Content
Lee Kemp Reflections And Insights
Sep 1, 2024
Tarleton State Wrestling Room Opening
Aug 28, 2024
Dan Gable Philosophy And Reflections
Aug 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021