Today · 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept. 9th
Sep 12, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept. 12th
Sep 14-15, 12:00 PM UTC
Tyrant Tussle
Sep 14-15, 12:00 PM UTC
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, 12:30 PM UTC
UCD Fall Duals
Sep 14-15, 3:00 PM UTC
World Team Trials
Sep 17, 7:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept 17th
Sep 19, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept 19th
Sep 21-22, 7:00 AM UTC
UWW Beach World Series - Greece
Sep 21-22, 12:00 PM UTC
Columbus Day Duals
Sep 21, 3:00 PM UTC
Utah Fall Classic
Sep 21, 4:00 PM UTC
Cosmic Clash
Sep 21, 11:00 PM UTC
2024 Missouri Border Brawl
Sep 23, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept 23rd
Sep 26, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept 26th
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Daniel Bautista
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2013-2014
2010-2011
2009-2010
Team Name
Georgia
Gilmer
Gilmer County
2013-2014
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/23
W
F 16-7 5:30
O. Ruiz
Se Whitfield
2014 GHSA Class 4A State Championships
Placement Matches (16 Man)
4A-120
02/22
W
F 12-1 3:27
B. Nguyen
Monroe Area
2014 GHSA Class 4A State Championships
Semis & 3rd WB (16 Man)
4A-120
02/22
W
F 4-3 1:49
S. DeReviera
Dutchtown
2014 GHSA Class 4A State Championships
Quarters & 1st WB (16 Man)
4A-120
02/22
W
TF 25-8
K. Keim
---
2014 GHSA Class 4A State Championships
Round 1 (16 Man)
4A-120
02/08
W
DEC 5-3
O. Ruiz
Se Whitfield
GHSA Class 4A - West Sectional
Placement (16 Man)
120
02/08
W
DEC 4-3
B. Hollomon
Alexander
GHSA Class 4A - West Sectional
Semis & 3rd WB (16 Man)
120
02/08
W
F 0-0
V. Piedra
Lithonia
GHSA Class 4A - West Sectional
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
02/07
W
F 0-0
T. Sippola
Carrollton
GHSA Class 4A - West Sectional
Round 1 (16 Man)
120
12/27
W
F 4-1 2:57
Q. Propson
Wrightstown
2013 Deep South Bayou Duals
Semis & 3rd WB (16 Team)
132
12/27
W
F 2-1 0:39
R. Thomas
De La Salle
2013 Deep South Bayou Duals
Round 2 (6 Team)
132
12/27
W
DEC 9-4
E. Karsten
Platte County
2013 Deep South Bayou Duals
Placement Matches (16 Team)
132
12/27
L
DEC 5-4
B. Taylor
Sulphur
2013 Deep South Bayou Duals
Round 4 (6 Team)
132
12/27
W
DEC 8-7
D. Mire
Archbishop Rummel
2013 Deep South Bayou Duals
2nd Wrestleback (16 Team)
132
12/27
L
DEC 8-4
J. Rovira
Jesuit
2013 Deep South Bayou Duals
Quarters & 1st WB (16 Team)
132
12/15
L
DEC 3-0
J. HUNTER
---
Cleveland Duals
Champ. Round 1
---
12/15
L
DEC 7-6
c. Powell
Baylor School
Cleveland Duals
Champ. Round 1
---
12/08
W
DEC 11-7
P. Duncan
Union Pines
Lake Norman duals
Champ. Round 1
---
12/07
W
F 0-0 1:58
K. Summer
Hough
Gilmer County @ Hough
Round 1
132
12/07
W
F 0-0
D. Moye
Independence
Independence HS Quad
Champ. Round 1
---
2010-2011
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/29
L
DEC 6-1
T. Maranelli
Jefferson
JV King of the Hill
Placement Matches 16 & 32
119
01/29
W
DEC 10-9
J. Sturgeon
Parkview
JV King of the Hill
Sat Round 5
119
01/29
W
F 0-0 0:47
N. Thacker
Brookwood
JV King of the Hill
Sat Round 4
119
01/29
W
F 0-0 3:35
D. Skipper
---
JV King of the Hill
Sat Round 3
119
01/29
L
TF 17-2
T. Maranelli
Jefferson
JV King of the Hill
Round 4 - Championship Quarterfinals
119
01/29
W
F 0-0 0:47
A. Kennedy
---
JV King of the Hill
Round 2 - 32 man Championship
119
01/29
W
F 0-0 1:07
J. Roberts
Habersham
JV King of the Hill
Round 1 - 32 Man
119
2009-2010
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
05/30
L
TF 9-2
R. Lumpp
---
USAW SE Reg Cadet FS
Cadet
119
05/30
L
F 7-0 0:26
T. White
---
USAW SE Reg Cadet FS
Cadet
119
05/29
L
TF 10-3
J. Dodgen
Tennessee
USAW SE Reg Cadet GR
Cadet
119
05/29
L
TF 6-0
J. Ogburn
---
USAW SE Reg Cadet GR
Cadet
119
Related Content
Lee Kemp Reflections And Insights
Sep 1, 2024
Tarleton State Wrestling Room Opening
Aug 28, 2024
Dan Gable Philosophy And Reflections
Aug 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021