Today · 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 9-11, 6:30 PM UTC
D-Day on Broadway
Aug 17, 6:00 PM UTC
UMCS/USAW Beach Nationals
Aug 19-25, 4:30 AM UTC
U17 World Championships
Aug 24, 5:00 PM UTC
F2W Colorado Open
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Sep 14-15, TBD
2024 Ultimate Club Folkstyle Duals
Sep 21-22, TBD
UWW Beach World Series - Greece
Sep 21-22, TBD
Columbus Day Duals
Sep 21, TBD
2024 Missouri Border Brawl
Sep 21, TBD
Utah Fall Classic
Sep 28-29, 2:00 PM UTC
Grappler Fall Classic
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Malakai Davis
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
BTSC- Midway
Beat the Streets Chicago - Midway
Beat the Streets Chicago-Midway
Beat the Streets-Chicago
Chicago (Hancock)
Hancock
Hancock College Prep
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/16
L
Replay
TF 18-3 4:24
J. Gliatta
Elmhurst (IC Catholic)
IHSA Boys Individual State Finals
2nd Wrestleback (16 Man)
2A 165
02/16
W
Replay
F 11-2 5:45
J. Chavez
Burlington (Central)
IHSA Boys Individual State Finals
Quarters & 1st WB (16 Man)
2A 165
02/15
L
Replay
F 7-0 5:47
S. Tenuta
Lombard (Montini)
IHSA Boys Individual State Finals
Round 1 (16 Man)
2A 165
02/10
L
F 2-0 0:33
M. Taheny
Oak Lawn (Richards)
IHSA 2A Sectional @ Darien (Hinsdale South)
1st Place
165
02/10
W
DEC 5-3
C. Goggin
Chicago (Brother Rice)
IHSA 2A Sectional @ Darien (Hinsdale South)
Semis
165
02/10
W
MD 14-5
C. Pennington
Country Club Hills (Hillcrest)
IHSA 2A Sectional @ Darien (Hinsdale South)
Quarters & 1st WB (16 Man)
165
02/03
W
MD 12-3
C. Tomkins
Riverside (R.-Brookfield)
IHSA 2A Regional @ Riverside (R.-Brookfield)
Placement Matches
165
02/03
W
F 0-0 1:44
A. Williams
Chicago (Goode STEM Academy)
IHSA 2A Regional @ Riverside (R.-Brookfield)
Semis and WB3
165
01/28
L
DEC 7-6
M. Williams
Curie Metropolitan
2024 CPL Varsity & JV Boys Championships
Round 8 - Finals
V 165
01/28
W
F 11-5 1:44
Z. Dilworth
Mather
2024 CPL Varsity & JV Boys Championships
Round 6 - Semi`s & WB (ALL)
V 165
01/27
W
DEC 8-1
M. Macias
Schurz
2024 CPL Varsity & JV Boys Championships
Round 4 - Quarters & WB (ALL)
V 165
01/27
W
F 4-0 1:08
I. Mata
Back of the Yards
2024 CPL Varsity & JV Boys Championships
Round 2
V 165
01/20
W
F 3-0 2:11
A. Correa
Back of the Yards
Phillips Elite Classic 2024
Placement Matches (16 Man)
175
01/20
L
DQ 1-0
C. Wellington
Proviso East
Phillips Elite Classic 2024
Semis & 3rd WB (16 Man)
175
01/20
W
F 4-1 2:43
M. Allen
UIC
Phillips Elite Classic 2024
Quarters & 1st WB (16 Man)
175
01/20
W
F 2-0 0:44
T. King
Tilden
Phillips Elite Classic 2024
Round 1 (16 Man)
175
01/19
W
F 0-0 0:36
J. Hernandez-Santillan
Chicago (Lindblom)
TRI Kelly Lindblom Hancock
Round 1
175
01/19
W
F 0-0
J. Hernandez-Santillan
Chicago (Lindblom)
TRI Kelly Lindblom Hancock
Round 1
175
01/18
W
F 0-0 2:18
M. Limas
Chicago (Noble/Golder)
Chicago (Noble/Golder) @ Chicago (Hancock)
Round 1
165
01/18
W
F 0-0 1:57
D. Sanders
Chicago (Clemente)
Chicago (Clemente) @ Chicago (Hancock)
Round 1
165
12/22
L
F 0-0
L. Teague
Chicago (Corliss)
Curie Quad
Round 1
175
12/22
W
F 0-0
G.
Chicago (Corliss)
Curie Quad
Round 1
165
12/17
W
F 0-0 1:53
T. King
Chicago (Tilden)
Blue West Mega Dual
Round 1
175
12/17
W
F 0-0 1:52
D. Kostov
Chicago (Crane Medical Prep)
Blue West Mega Dual
Round 1
175
12/17
W
F 0-0 1:05
K. Aguirre
Chicago (Foreman)
Chicago (Hancock) @ Chicago (Foreman)
Round 1
175
12/17
W
F 0-0 1:10
J. Santiago
Chicago (Little Village)
Chicago (Hancock) @ Chicago (Little Village)
Round 1
175
12/16
W
F 0-0 0:15
A. Arroyo
Chicago (Noble/ITW Speer)
Blue West Mega Dual
Round 1
175
12/16
W
F 2-2 1:16
M. Williams
Chicago (Curie)
Curie Quad
Round 1
165
10/14
L
DEC 11-7
A. Tack
Unattached
2023 Beat the Streets PreSeason Folkstyle Classic
Placement Matches (8 Man)
165
10/14
W
F 0-3 1:41
V. Grasser
Alber Athletics
2023 Beat the Streets PreSeason Folkstyle Classic
Semis & 1st WB (8 Man)
165
10/14
W
F 2-2 2:32
F. Ford
Flossmoor
2023 Beat the Streets PreSeason Folkstyle Classic
Quarterfinals (8 Man)
165
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/11
W
Replay
TF 15-0 4:25
I. Torres
Collinsville WC
2023 IKWF State Championships
3rd, 5th, & 7th Place Bouts
176
03/11
L
Replay
F 2-0 0:27
C. Yirsa
Lincoln-Way WC
2023 IKWF State Championships
Consolation Semifinal
176
03/11
W
Replay
F 4-1 2:00
F. Anaya
Blackhawk WC
2023 IKWF State Championships
Champ Semis & Consolation 4th Round
176
03/11
W
Replay
F 5-1 2:18
K. Seggerson
Beat the Streets Chicago-Midway
2023 IKWF State Championships
Consolation 3rd Round
176
03/11
L
Replay
F 2-0 0:50
C. Hintz
Red Raiders Wrestling Team
2023 IKWF State Championships
Champ Quarters & Consolation 2nd Round
176
03/10
W
Replay
F 7-0 2:25
D. Lopez
Evanston School of Wrestling
2023 IKWF State Championships
Championship 1st Round
176
01/22
L
F 2-2 3:35
I. Robinson
BTSC Bellwood Gladiators
2023 Susan Collins Memorial Tournament
Final Round
161-171
01/22
W
F 2-0 0:26
M. Guerrero
Wolfpak Wrestling Club
2023 Susan Collins Memorial Tournament
Round 2
161-171
01/22
W
F 9-0 3:05
C. Siebert
Built By Brunson
2023 Susan Collins Memorial Tournament
Round 1
161-171
01/08
W
F 5-0 1:39
S. Poutre
Toss Em Up
2023 Bob Jahn Memorial
Final Round
160-172
01/08
L
F 0-0 1:19
D. Costello
Mustang Wrestling Club
2023 Bob Jahn Memorial
Round 2
160-172
01/08
W
DEC 5-3 SV
M. Carver
MadDog Wrestling Academy
2023 Bob Jahn Memorial
Round 1
160-172
Related Content
Ursinus Women's Wrestling
Aug 1, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
2024 NWCA Coaches Convention
Jul 26, 2024
Bo Bassett And Jax Forrest Recruiting Trip
Jul 12, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021