Jul 3, 9:00 PM UTC
Independence Beach Wrestling Championshi
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Braxton Lechlitner
Results
High School Results
High School
High School
Other
Team Name
Northridge
Northridge High School
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/16
L
F 3-3 2:10
M. Wade
Middlebury Wrestling Club
Northern Indiana Open
Placement Matches (8 Man)
126-138
03/16
W
F 2-0 0:25
J. Duncan
Goshen Wrestling Club
Northern Indiana Open
Quarterfinals (8 Man)
126-138
03/03
L
F 0-2 1:03
C. Firebaugh
Hybrid Wrestling Club
NorthWood March Matness
Round 1 (Best of 3)
138
02/03
L
TF 15-0 2:15
B. Byerley
East Noble
IHSAA Regional @ Goshen
Quarters (8 Man)
120
01/27
L
DEC 6-4
J. Senter
Wawasee
IHSAA Elkhart Sectional
Placement Matches (8 Man)
120
01/27
W
DEC 6-1
N. Ghaffar
Northwood
IHSAA Elkhart Sectional
2nd Wrestleback (8 Man)
120
01/27
L
DEC 6-3
M. Hershberger
Goshen
IHSAA Elkhart Sectional
Semis & 1st WB (8 Man)
120
01/27
W
DEC 8-2
J. Senter
Wawasee
IHSAA Elkhart Sectional
Quarterfinals (8 Man)
120
01/20
W
F 7-0 2:08
J. Senter
Wawasee High School
2023-2024 NLC Wrestling Tournament
Placement Matches (8 Man)
120
01/20
W
DEC 7-5
L. Beaumont
Plymouth High School
2023-2024 NLC Wrestling Tournament
2nd Wrestleback (8 Man)
120
01/20
W
F 2-0 1:49
C. Munsell
Northwood High School
2023-2024 NLC Wrestling Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
120
01/20
L
F 5-7 3:03
M. Hershberger
Goshen High School
2023-2024 NLC Wrestling Tournament
Quarterfinals (8 Man)
120
01/04
L
F 0-0
J. Kite
Mishawaka
Northridge @ Mishawaka
Round 1
120
12/16
W
F 2-0 0:40
C. Guile
Angola
Wawasee December Super Duals
Round 3 (6 Team)
120
12/16
L
F 8-5 5:41
L. Beaumont
Plymouth
Wawasee December Super Duals
Round 4 (6 Team)
120
12/16
L
F 8-3 4:00
J. Prough
Norwell
Wawasee December Super Duals
Round 1 (6 Team)
120
12/16
W
F 2-0 1:05
K. Hein
FW Bishop Luers
Wawasee December Super Duals
Round 2 (6 Team)
120
12/16
W
DEC 10-4
J. SENTER
Wawasee
Wawasee December Super Duals
Round 5 (6 Team)
120
12/15
W
DEC 13-6
M. Hershberger
Goshen
Northridge @ Goshen
Round 1
120
11/18
W
F 5-0 1:46
L. Cosgray
Twin Lakes
Mike Atwood Memorial Invitational
Placement
120
11/18
W
TF 16-0 6:00
B. Standfast
Culver Academies
Mike Atwood Memorial Invitational
Semis & WB
120
11/18
L
DEC 12-8
D. Simmons
Fountain Central
Mike Atwood Memorial Invitational
Round 5 (12 Man)
120
11/18
W
TF 17-1 3:22
A. Habbinga
Delphi
Mike Atwood Memorial Invitational
Round 4 (12 Man)
120
11/18
W
F 4-2 2:57
L. Cosgray
Twin Lakes
Mike Atwood Memorial Invitational
Round 2 (12 Man)
120
11/18
L
F 6-3 1:19
A. Dewell
Harrison (West Lafayette)
Mike Atwood Memorial Invitational
Round 1 (12 Man)
120
Related Content
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024