Jul 3, 9:00 PM UTC
Independence Beach Wrestling Championshi
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Coy Peil
Results
Youth Results
Youth
Youth
Other
Season
2021-2022
2020-2021
2019-2020
2018-2019
2017-2018
Team Name
Bennett County
Bennett County Warriors
Bennett County Youth Wrestling
Bennett county warriors
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/16
L
F 13-0 2:16
A. Huber
Spearfish Youth Wrestling Club
Westside Raider Youth Tournament
Placement Matches (8 Man)
66-69
01/16
L
F 2-1 2:29
D. Meinen
Douglas wrestling club
Westside Raider Youth Tournament
Round 3
66-69
01/16
W
F 7-0 2:45
C. Kochersberger
Central cobblers
Westside Raider Youth Tournament
Round 2
66-69
01/16
L
F 4-0 2:01
T. Long
Sturgis
Westside Raider Youth Tournament
Round 1
66-69
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/24
L
DEC 10-7
F. Osborne
Douglas Wrestling Club
Winner AAU 21
Round 6
63
01/24
L
F 9-1 2:31
H. Hall
Governors Wrestling
Winner AAU 21
Round 5
63
01/24
L
F 2-0 0:20
W. West
Governors Wrestling
Winner AAU 21
Round 4
63
01/24
W
MD 9-1
L. Auble
Governors Wrestling
Winner AAU 21
Round 2
63
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/07
W
DEC 2-0
C. Holden
---
2020 SDWCA District 2 Tournament
Round 6
57
03/07
L
DEC 4-2
E. McCulley
---
2020 SDWCA District 2 Tournament
Round 5
57
03/07
W
F 2-0 0:21
D. Macfeat
---
2020 SDWCA District 2 Tournament
Round 4
57
03/07
W
DEC 7-4
N. Hicks
Bennett County
2020 SDWCA District 2 Tournament
Round 3
57
03/07
L
F 7-2 1:16
L. Benne
---
2020 SDWCA District 2 Tournament
Round 2
57
02/23
W
F 2-0 0:46
Q. Apland
Sturgis Youth Wrestling
Hot Springs Little Bison Wrestling Tournament
Round 3 (4 Man)
57-58
02/23
W
F 2-0 0:25
O. Shull
Cobbler Kids Wrestling
Hot Springs Little Bison Wrestling Tournament
Round 2 (4 Man)
57-58
02/23
L
F 5-2 1:30
T. Long
Sturgis Youth Wrestling
Hot Springs Little Bison Wrestling Tournament
Round 1 (4 Man)
57-58
02/16
L
F 0-0 0:48
T. Devlin
AWC NEBRASKA
Gordon-Rushville Jr. Wrestling Inv. 2020
Round 3 (4 Man)
57-60
02/16
L
F 0-0 0:26
C. Grant
Hyannis Takedown Club
Gordon-Rushville Jr. Wrestling Inv. 2020
Round 2 (4 Man)
57-60
02/16
W
F 0-0 0:37
J. Buskirk
Hemingford Junior Wrestling
Gordon-Rushville Jr. Wrestling Inv. 2020
Round 1 (4 Man)
57-60
02/02
W
F 2-0 0:33
T. Bachand
Kadoka Youth Wrestling
Bennett County Youth Tournament
round 3
60
02/02
W
F 12-10 4:05
D. Gordon
Gordon/Rushville Jr. Wrestling
Bennett County Youth Tournament
round 2
60
02/02
W
F 11-0 2:38
P. Jacobs
Cobbler kids wrestling
Bennett County Youth Tournament
Round 1
60
01/19
W
MD 10-0
E. McCulley
---
Westside Raider Youth Tournament
Round 4
52-57 B
01/19
W
F 16-4 4:02
V. Singer
Westside Raider Wrestling Club
Westside Raider Youth Tournament
Round 3
52-57 B
01/19
W
F 7-0 2:38
C. Krebs
Douglas Wrestling Club
Westside Raider Youth Tournament
Round 2
52-57 B
01/19
L
F 6-4 1:50
L. Benne
---
Westside Raider Youth Tournament
Round 1
52-57 B
01/11
W
F 11-0 4:09
D. Meinen
Douglas Wrestling Club
2020 Sturgis SD Brandon Delzer Memorial
Semis & 5th WB (32 Man)
57
01/11
L
F 2-0 0:33
K. Hiatt
Upton Mat Cats
2020 Sturgis SD Brandon Delzer Memorial
Placement Matches (32 Man)
57
01/11
W
F 2-0 0:48
C. Kjerstad
Wall Youth Wrestling
2020 Sturgis SD Brandon Delzer Memorial
Quarters & 3rd WB (32 Man)
57
01/11
W
DEC 5-2
C. Holden
Hermosa Hornets
2020 Sturgis SD Brandon Delzer Memorial
Round 2 Champ & WB (32 Man)
57
01/11
W
F 5-0 0:33
Q. Apland
Sturgis Youth Wrestling
2020 Sturgis SD Brandon Delzer Memorial
Round 1 (32 Man)
57
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/02
W
F 9-0 3:27
E. Krolikowski
---
2019 SDWCA District 2 Tournament
Round 3
53
03/02
L
F 6-0 3:24
L. Duffy
Cobbler Kids Wrestling
2019 SDWCA District 2 Tournament
Round 2
53
03/02
W
F 6-2 2:35
D. Macfeat
---
2019 SDWCA District 2 Tournament
Round 1
53
02/17
L
F 7-4 2:43
G. Daugherty
Douglas Patriot Wrestling
Douglas Wrestling Club Tournament
Round 3 (4 Man)
50-51 A
02/17
W
MD 16-3
D. Gordon
Gordon-Rushville Jr. Wrestling
Douglas Wrestling Club Tournament
Round 2 (4 Man)
50-51 A
02/17
L
F 12-4 4:25
L. Duffy
Cobbler Wrestling
Douglas Wrestling Club Tournament
Round 1 (4 Man)
50-51 A
02/10
W
DEC 11-5
T. Foster
Valentine wrestling club
Gordon-Rushville Jr Wrestling Inv. 2019
Round 3 (4 Man)
50-52
02/10
W
F 0-0
T. Tines
Ainsworth Wrestling Club
Gordon-Rushville Jr Wrestling Inv. 2019
Round 2 (4 Man)
50-52
02/10
W
F 0-0 1:00
X. Wounds
Gordon-Rushville Jr. Wrestling
Gordon-Rushville Jr Wrestling Inv. 2019
Round 1 (4 Man)
50-52
01/27
W
F 5-0 0:47
M. Carlow
Chamberlin
Bennett County Youth Tournament
round 4
53
01/27
L
MD 18-8
D. Jensen
Bennett County
Bennett County Youth Tournament
round 3
53
01/27
L
F 2-2 0:56
M. Scherich
---
Bennett County Youth Tournament
round 2
53
01/27
L
F 2-2 0:54
S. Poorman
Todd County Eagles
Bennett County Youth Tournament
Round 1
53
01/13
W
F 7-0 2:04
P. Jacobs
Cobbler Wrestling
Rapid City Westside Tournament
Placement Matches (8 Man)
50-53
01/13
L
F 7-5 1:20
T. Sarver
Touch of Gold Wrestling Club
Rapid City Westside Tournament
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
50-53
01/13
L
F 7-4 0:59
K. Kellogg
Westside Raider Wrestling Club
Rapid City Westside Tournament
Quarterfinals (8 Man)
50-53
12/30
L
F 2-0 0:35
B. Veurink
Platte
Cobbler Kid Wrestling Tournament 2018
Round 3
53C
12/30
L
F 5-7 3:30
C. Olson
Sturgis
Cobbler Kid Wrestling Tournament 2018
Round 2
53C
12/30
W
F 2-0 0:19
S. Rayburn
Newcastle Fall Guys
Cobbler Kid Wrestling Tournament 2018
Round 1
53C
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/10
L
F 2-0 0:21
T. Long
Sturgis
2018 SDWCA Region 1 Tournament
Places
49
03/10
L
DQ 0-0
C. Mez
Sturgis
2018 SDWCA Region 1 Tournament
Round 4
49
03/03
W
F 4-0 0:29
M. Smith
Philip Wrestling
2018 SDWCA District 2 Tournament
Round 1
49
02/18
W
F 5-0 0:43
D. Gallimore
Cobbler Kids
Bennett County Youth Tournament
Round 3 (4 Man)
46
02/18
L
F 18-6 3:00
K. O`Neill
Bennett County
Bennett County Youth Tournament
Round 2 (4 Man)
46
02/18
W
F 2-0 3:00
M. Horse
Gordon rushville jr wrestling
Bennett County Youth Tournament
Round 1 (4 Man)
46
02/11
W
F 0-0 1:48
A. Planansky
Hemingford Jr Wrestling
Gordon-Rushville Jr. Wrestling Inv. 2018
Round 3 (4 Man)
47-48
02/11
W
F 0-0 0:15
B. Heiting
Hay Springs Junior Wrestling
Gordon-Rushville Jr. Wrestling Inv. 2018
Round 2 (4 Man)
47-48
02/11
W
DEC 8-4
A. Fries
Alliance wrestling club
Gordon-Rushville Jr. Wrestling Inv. 2018
Round 1 (4 Man)
47-48
Related Content
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024