Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, 7:00 AM UTC
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Sep 21-22, TBD
Columbus Day Duals
Sep 21-22, TBD
UWW Beach World Series - Greece
Sep 21, TBD
Utah Fall Classic
Sep 28-29, 1:00 PM UTC
Grappler Fall Classic
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Abraham Potts
Results
Youth Results
Youth
Youth
Other
Season
2017-2018
2016-2017
2015-2016
Team Name
FORSYTH WRESTLING
FORSYTH WRESTLING CLUB
Forsyth
Forsyth Wrestling
Forsyth Wrestling Club
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/03
W
F 6-3 3:45
W. Nedens
---
Lewis Murray Memorial
Placement Matches (16 Man)
70
03/03
W
F 5-2 2:50
K. Klein
---
Lewis Murray Memorial
Semis & 3rd WB (16 Man)
70
03/03
W
F 4-0 2:30
K. Corbett
Darkhorse
Lewis Murray Memorial
Quarters & 1st WB (16 Man)
70
02/24
L
DEC 8-1
W. Nedens
---
Colstrip AAU Invite
Round 5 (5 Man)
66-71
02/24
W
F 4-0 0:57
K. Willoughby
Hardin Wrestling Club
Colstrip AAU Invite
Round 3 (5 Man)
66-71
02/24
W
F 2-0 0:45
B. Kuhbacher
Broadus Wrestling Team
Colstrip AAU Invite
Round 2 (5 Man)
66-71
02/24
L
DEC 6-2
B. Burton
Project Wrestling
Colstrip AAU Invite
Round 1 (5 Man)
66-71
01/28
L
F 2-3 3:45
T. Blomquist
Team Champs
Hardin AAU Folkstyle Tournament
Placement Matches (8 Man)
68-73
01/28
W
F 4-1 2:16
K. Corbett
Darkhorse Wrestling Club
Hardin AAU Folkstyle Tournament
Cons. Semis (8 Man)
68-73
01/28
L
DEC 16-14 UTB
Z. Morse
---
Hardin AAU Folkstyle Tournament
Semis & WB (8 Man)
68-73
01/28
W
F 7-0 3:57
T. Blomquist
Team Champs
Hardin AAU Folkstyle Tournament
Quarterfinals (8 Man)
68-73
01/14
L
MD 12-4
T. Loan
Sidney
Miles City Invitational
Round 4
69-71
01/14
W
F 0-2 0:37
A. Rogers
Miles City
Miles City Invitational
Round 3
69-71
01/14
L
F 3-4 1:40
B. Burton
Project Wrestling
Miles City Invitational
Round 2
69-71
01/14
L
F 11-4 3:47
K. Larson
---
Miles City Invitational
Round 1
69-71
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/15
W
F 0-0 2:09
M. CapjohnWolf
Colstrip Wrestling Club
Miles City Invitational
RD 5
60-65
01/15
L
TF 19-2
T. Vladic
Darkhorse Wrestling Club
Miles City Invitational
RD 4
60-65
01/15
W
F 0-0 0:57
J. Groves
Renegade Wrestling Club
Miles City Invitational
RD 2
60-65
01/15
W
F 0-0 3:28
N. Longacre
Colstrip Wrestling Club
Miles City Invitational
RD 1
60-65
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/06
W
DEC 11-5
G. Raihl
Stillwater Wrestling Club
Renegade AAU Folkstyle Invitational
2nd Place Match (8 Man)
55
03/06
W
FOR 0-0
O. Toulouse
Crazy Mountain
Renegade AAU Folkstyle Invitational
Placement Matches (8 Man)
55
03/06
W
F 7-0 1:17
C. Schaub
Renegade Wrestling Club
Renegade AAU Folkstyle Invitational
2nd Wrestleback (8 Man)
55
03/06
W
F 12-2 2:56
E. Talley
Renegade Wrestling Club
Renegade AAU Folkstyle Invitational
Semis & 1st WB (8 Man)
55
03/06
L
TF 20-5 2:43
T. Vladic
Darkhorse Wrestling Club
Renegade AAU Folkstyle Invitational
Quarterfinals (8 Man)
55
Related Content
2024 Olympic Wrestling Team Camp Interviews
Jul 8, 2024
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024