Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Tomorrow at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Tomorrow · 12:00 PM UTC
BTSNE National Duals
Tomorrow · 2:00 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Tomorrow · 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jun 29, 2:00 PM UTC
Midwest Nationals
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Landon Gooch
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
PC NORTH HIGH SCHOOL
PUTNAM CITY NORTH
Putnam City North
XT Wrestling
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/20
L
TF 10-0 0:45
C. Jackson
Tiger Wrestling Club
Union-Fargo Qualifer Freestyle/Greco
Semis & 3rd WB (16 Man)
120
04/20
W
Replay
TF 10-0 1:21
N. Mattox
Poteau High School Wrestling
Union-Fargo Qualifer Freestyle/Greco
2nd Wrestleback (16 Man)
120
04/13
L
TF 12-0 0:35
V. Smith
Mustang High School Wrestling
Tuttle FS/GR Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
120
04/13
W
F 6-0 0:57
C. Emerson
Team Worx Wrestling Club
Tuttle FS/GR Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
02/17
L
F 2-0 1:20
N. Reynolds
SOUTHMOORE
OSSAA 6A West Regional
Consi Qtr
120
02/17
W
F 2-0 0:22
L. Butler
CAPITOL HILL
OSSAA 6A West Regional
Consols Round 2 (16 Man)
120
02/16
W
F 5-0 0:41
J. Perez
NORTHWEST CLASSEN
OSSAA 6A West Regional
Consols Round 1 (16 Man)
120
02/16
L
F 2-0 0:43
C. Donnell
PIEDMONT
OSSAA 6A West Regional
Round 1 (16 Man)
120
01/19
L
F 9-2 2:20
V. Rodriguez
LAWTON
2024 Yukon Jay Hancock Memorial
2nd Wrestleback (32 Man)
120
01/19
L
DEC 3-1
M. MANSFIELD
PLAINVIEW
2024 Yukon Jay Hancock Memorial
Round 1 (32 Man)
120
01/12
L
F 2-2 1:58
B. Handshy
SOUTHEAST
SOUTHEAST @ PUTNAM CITY NORTH
Round 1
120
01/06
L
F 9-1 1:28
B. Akin
Deer Creek
Larry Wilkey Invitational
Round 7 (16 man 1st conso and 32 man 3rd conso)
120
01/05
W
F 7-0 2:15
V. Lee
Tahlequah Senior Hs
Larry Wilkey Invitational
Round 5 (32 Man 2nd conso)
120
01/05
L
F 2-0 0:33
B. Kelly
Westmoore
Larry Wilkey Invitational
Round 1 (32 Man)
120
12/19
L
F 2-0 0:04
M. Serrato
PUTNAM CITY WEST
Putnam City Duals
Round 1
120
12/19
W
F 2-0 0:04
D. Samayoa
PUTNAM CITY
Putnam City Duals
Round 1
120
12/09
L
F 1-2 1:16
D. Orellana
Liberity Christian School
Mid America Nationals
Day 2 - 4A - Placement Matches SILVER
120
12/09
L
F 2-0 1:00
J. McCrary
Heritage
Mid America Nationals
Day 2 - Rnd 3D - Silver Cons Semis
120
12/09
W
F 10-2 3:39
J. Askew
Houston Westside
Mid America Nationals
Day 2 - Rnd 2B - 2nd WB SILVER
120
12/09
W
FOR 0-0
N. Lohmann
Union
Mid America Nationals
Day 2 - Rnd 1D - Silver 1st WB
120
12/09
L
F 4-1 2:09
C. McGill
Olathe East
Mid America Nationals
Day 1 Rnd 6B Silver Round 1 Mats 5-8
120
12/08
L
MD 13-3
H. Bullard
Mustang
Mid America Nationals
Day 1 - Round 4 32 and 40 Man
120
12/08
L
F 4-3 1:31
K. Skaggs
Sand Springs
Mid America Nationals
Day 1 - Round 3 32 and 40 Man
120
12/08
L
F 2-0 2:40
T. Thompson
Westlake
Mid America Nationals
Day 1 - Round 2 32 and 40 Man
120
11/18
L
F 5-0 1:30
E. Rivera
Putnam City
Midwest City HS Open
2nd Wrestleback (16 Man)
Boys 126
11/18
L
F 7-0 1:23
D. Prior
Noble HS
Midwest City HS Open
Quarters & 1st WB (16 Man)
Boys 126
11/18
W
F 2-0 0:40
P. Hodges
Bishop McGuinness
Midwest City HS Open
Round 1 (16 Man)
Boys 126
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/09
L
F 2-2 3:19
J. Cooper
Del City
Del City @ Putnam City North
Round 1
138
02/03
L
F 0-0
H. Cromwell
Yukon
Putnam City North @ Yukon
Round 1
132
01/20
L
F 6-4 3:34
L. Lyons
Guthrie
2023 Yukon Jay Hancock Memorial
2nd Wrestleback (32 Man)
132
01/20
L
F 2-0 1:30
P. Parnell
Putnam City
2023 Yukon Jay Hancock Memorial
Round 2 Champ & WB (32 Man)
132
01/18
L
F 10-2 3:20
R. Woodard
Midwest City
Midwest City @ Putnam City North
Round 1
132
11/15
W
F 10-2 2:00
T. Davis
Putnam City North
Wrestle-Offs
Champ. Round 1
126
Related Content
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024