Today · 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jun 24-Jul 7, 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Sep 21-22, TBD
Columbus Day Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Kody Whited
Results
Youth Results
Youth
Youth
Other
Season
2016-2017
2015-2016
2014-2015
Team Name
Quincy Cyclones Wrestling
Westlake
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/29
L
MD 12-1
Z. Sargent
Morgan
Christmas Clash Duals Elementary Div
Round 2 (6 Team)
77
12/29
W
F 2-0 0:43
K. Savik
Bear River
Christmas Clash Duals Elementary Div
Round 1 (6 Team)
77
12/29
L
F 2-0 0:27
C. Todd
Wyoming Gold
Christmas Clash Duals Elementary Div
Round 3 (6 Team)
77
12/29
L
MD 12-0
C. Birdwell
Montana Elite (Red)
Christmas Clash Duals Elementary Div
Champ - Round 1 (16 Team)
77
12/17
L
TF 15-0 4:12
J. Waddups
Tech
Christmas Clash Duals Jr High Division B
Round 2 (4 Team)
75
12/17
W
DEC 10-7
C. McCowen
Renegade
Christmas Clash Duals Jr High Division B
Round 3 (4 Team)
75
12/17
W
F 2-2 1:16
L. Memmott
Davis
Christmas Clash Duals Jr High Division B
Round 1 (4 Team)
75
12/17
L
MD 9-0
C. Korth
Bear River
Christmas Clash Duals Jr High Division B
Champ - Round 1 (16 Team)
75
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/05
L
DEC 2-1
J. Brady
LP Crunching Cavs
IKWF West Sectional
Quarters (16 Man)
70
03/05
W
F 0-0 0:52
N. Uhrich
Lil Reaper WC
IKWF West Sectional
Round 1 (16 Man)
70
02/28
L
F 0-0 2:37
C. Peterson
Limestone Blue Crew Wrestling
IKWF West Regional-Metamora
Round 8
70
02/28
W
DEC 7-0
W. Brown
West Hancock WC
IKWF West Regional-Metamora
Round 7
70
02/28
W
F 0-0 0:08
S. Shaw
Metamora Kids WC
IKWF West Regional-Metamora
Round 6
70
02/28
W
F 0-0 2:18
K. Davis
Metamora Kids WC
IKWF West Regional-Metamora
Round 5
70
02/28
L
DEC 5-3
P. Williams
Limestone Blue Crew Wrestling
IKWF West Regional-Metamora
Round 4
70
01/17
L
F 0-0 1:41
G. Waltz
Jersey Junior Panthers Wrestling
2016 Jon Davis Kids Open
Round 3
P
01/17
W
MD 10-2
D. Gossett
Batavia Wrestling Club
2016 Jon Davis Kids Open
Round 2
P
01/17
L
DEC 7-3
A. Rowan
Somonauk Wrestlers Club
2016 Jon Davis Kids Open
Round 1
P
2014-2015
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/01
L
F 0-0 2:38
T. Hedges
Fulton County Stingers
IKWF West Regional-Washington
Round 6
62
03/01
W
DEC 9-5
J. Olsen
Pekin Boys & Girls Club
IKWF West Regional-Washington
Round 5
62
03/01
L
MD 11-0
A. Speck
TJ Trained
IKWF West Regional-Washington
Round 4
62
Related Content
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024