Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Tomorrow · 9:00 PM UTC
Independence Beach Wrestling Championshi
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Lane Leeper
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Team Name
Central Decatur
Westview
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
F 5-0 0:56
C. England
Lenox
IHSAA 1A District 9 @ Riverside, Oakland
Cons. Semis (12 Man)
157
02/10
L
F 11-7 5:12
G. Wetzel
Southwest Valley
IHSAA 1A District 9 @ Riverside, Oakland
Quarters (12 Man)
157
02/03
L
F 0-2 1:56
A. Bridges
Shadow Ridge
AIA Girls Div I Sect I
Round 7
145
02/03
L
F 3-2 1:53
I. Thomas
Desert Edge
AIA Girls Div I Sect I
round 6
145
02/03
W
DEF 7-7 4:45
M. Miller
Tolleson
AIA Girls Div I Sect I
Round 4
145
02/03
L
F 9-0 2:20
C. Cassady
Martensdale-St Marys
Ron Scott Duals
Round 6 (8 Team)
157
02/03
W
F 5-0 3:03
T. Ewart
Bedford
Ron Scott Duals
Round 2 (8 Team)
157
02/03
L
TF 17-2 2:00
c. graves
Southeast Warren/Melcher-Dallas
Ron Scott Duals
Round 3 (8 Team)
157
02/03
W
F 9-5 2:59
G. Willis
Chariton
Ron Scott Duals
Round 5 (8 Team)
157
02/02
W
F 4-0 1:52
E. Hernandez
Clarke
Clarke, Central Decatur, Lenox, Saydel
Round 1
165
02/01
L
F 2-0 1:32
C. England
Lenox
Clarke, Central Decatur, Lenox, Saydel
Round 1
157
01/31
W
F 7-0 2:58
C. Langston
Newton
Des Moines North-Hoover/Newton/Pleasantville/Saydel
Round 1
165
01/31
W
F 9-0 2:52
S. Bocek
Des Moines North-Hoover
Central Decatur @ Des Moines North-Hoover
Round 1
165
01/30
W
F 9-2 2:21
G. Godwin
Saydel
Des Moines North-Hoover/Newton/Pleasantville/Saydel
Round 1
165
01/30
W
F 2-1 1:11
M. Hatcher
Washington
1/17 Washington Multiple: Bradshaw, Westview
Round 1
145
01/27
L
F 12-0 3:03
T. Mason
Webster City
Norsemen Dual Tournament
Round 5 (6 Team)
157
01/27
L
F 4-1 1:23
T. Mahler
Hampton-Dumont-CAL
Norsemen Dual Tournament
Round 3 (6 Team)
157
01/27
W
F 2-0 1:19
C. Georgius
Roland-Story
Norsemen Dual Tournament
Round 4 (6 Team)
157
01/27
W
F 12-7 3:48
B. Jones
Saydel
Norsemen Dual Tournament
Round 1 (6 Team)
157
01/26
L
F 2-0 0:54
C. Cassady
Martensdale-St. Marys
Central Decatur, I-35, Martensdale St. Marys & Saydel
Round 1
157
01/26
W
F 8-0 3:23
M. Hutton
Interstate 35
Central Decatur, I-35, Martensdale St. Marys & Saydel
Round 1
157
01/25
W
F 7-8 3:13
B. Jones
Saydel
Central Decatur, I-35, Martensdale St. Marys & Saydel
Round 1
157
01/24
W
F 2-0 0:17
E. Tortolero
Sierra Linda HS
TUSD Districts 2024
Round 1
145
01/24
W
F 2-0 1:50
J. McKnight
Tolleson
TUSD Districts 2024
Round 1
145
01/24
W
F 2-0 0:37
A. Garcia
Westpoint
TUSD Districts 2024
Round 1
145
01/22
W
F 2-0 1:09
H. Maldonado
Buckeye Union
Buckeye Girl`s Div 1 Intersectional West C vs West B, AZ
Round 1
152
01/21
L
DEC 9-2
S. Harper
Round Valley
Ofc. Brad Jones Girls `Pack` Invite
Placement (16 Man)
145
01/20
W
DEC 9-3
A. Bacon
Paradise Valley
Ofc. Brad Jones Girls `Pack` Invite
Semis & WB (16 Man)
145
01/19
W
F 7-3 3:53
R. Singer
Marana
Ofc. Brad Jones Girls `Pack` Invite
Quarters & WB (16 Man)
145
01/19
W
F 7-9 2:48
A. Noland
Thunderbird
Ofc. Brad Jones Girls `Pack` Invite
Round 3 (16 Man)
145
01/19
W
F 2-0 0:15
A. Orozco
Cortez
Ofc. Brad Jones Girls `Pack` Invite
Round 2 (16 Man)
145
01/19
W
F 2-0 0:43
V. Guevara
Mountain Ridge
Ofc. Brad Jones Girls `Pack` Invite
Round 1 (16 Man)
145
01/11
W
F 0-0
S. Rivera
Willow Canyon
Buckeye Girl`s Div 1 Intersectional West C vs West B, AZ
Round 1
152
01/11
W
F 0-0 0:33
A. Garcia
Westpoint
West Point, Kofa, San Luis, Westview
Round 1
152
01/06
W
F 7-5 5:59
S. Bouwkamp
PCM
Mustang Invitational
Placement Matches (16 Man)
157
01/06
L
F 6-6 5:11
J. Jones
Southeast Warren/Melcher-Dallas
Mustang Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
157
01/06
W
F 7-0 2:00
K. Stiles
Earlham
Mustang Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
157
01/06
L
F 8-3 4:40
K. Mulford
Iowa Falls-Alden
Mustang Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
157
01/04
L
TF 17-2 3:36
C. England
Lenox
Lenox, Central Decatur, Woodward Granger
Round 1
157
12/21
L
MD 12-3
I. Thomas
Desert Edge
(Desert Edge & Desert Sunrise) Westview Multi (Girls)
Round 1
152
12/21
L
F 3-0 3:00
C. Avery
Liberty
Liberty Jamboree
Round 1
152
12/21
L
F 6-3 3:20
M. Miller
Tolleson
Liberty Jamboree
Round 1
152
12/19
W
F 0-0
L. Elsberry
Raymond Kellis
Liberty Jamboree
Round 1
152
12/13
W
F 9-1 2:15
A. Martinez
AC/GC
Earlham, Pleasantville, AC/GC
Round 1
157
12/13
W
F 5-0 1:56
K. Stiles
Earlham
Earlham, Pleasantville, AC/GC
Round 1
157
12/13
L
F 8-1 4:00
T. Gibson
Pleasantville
Earlham, Pleasantville, AC/GC
Round 1
157
12/08
W
F 6-0 2:47
J. Jones
Southeast Warren/Melcher-Dallas
SEW/MD,East Union,Moravia
Round 1
157
12/08
W
DEC 8-3
B. Ewing
Moravia
SEW/MD,East Union,Moravia
Round 1
157
12/01
W
F 4-3 2:34
P. Buss
Wayne, Corydon
Bedford/CD/Wayne
Round 1
165
12/01
W
F 2-0 0:47
K. Coleman
Bedford
Bedford/CD/Wayne
Round 1
165
Related Content
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024