Today · 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept. 9th
Sep 12, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept. 12th
Sep 14-15, 12:00 PM UTC
Tyrant Tussle
Sep 14-15, 12:00 PM UTC
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, 12:30 PM UTC
UCD Fall Duals
Sep 14-15, 3:00 PM UTC
World Team Trials
Sep 17, 7:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept 17th
Sep 19, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept 19th
Sep 21-22, 7:00 AM UTC
UWW Beach World Series - Greece
Sep 21-22, 12:00 PM UTC
Columbus Day Duals
Sep 21, 3:00 PM UTC
Utah Fall Classic
Sep 21, 4:00 PM UTC
Cosmic Clash
Sep 21, 11:00 PM UTC
2024 Missouri Border Brawl
Sep 23, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept 23rd
Sep 26, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept 26th
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Francisco Maciel
Results
Youth Results
Youth
Youth
Other
Season
2017-2018
2016-2017
Team Name
Crosstown Spartan Elite WC
Spartan Elite
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/03
L
DEC 4-2 SV
J. Fennell
---
IKWF South Chicago Sectional
Quarters (16 Man)
130
02/24
L
F 0-0 2:59
A. Watson
---
IKWF South Chicago Regional-Chicago Hts
Round 5
130
02/24
W
F 0-0 0:30
C. Czyz
Lockport Junior Porters WC
IKWF South Chicago Regional-Chicago Hts
Round 3
130
02/04
W
FOR 0-0
C. Desalva
Bay Port
KWA Bulldog Brawl- Battle for the Belt
Round 4 - Placement Matches
122-128
02/04
L
DEC 4-0
R. Crist
Darlington Youth Wrestling
KWA Bulldog Brawl- Battle for the Belt
Round 3
122-128
02/04
W
F 2-0 0:53
G. Lopez
St. Joseph`s Catholic Academy
KWA Bulldog Brawl- Battle for the Belt
Round 2
122-128
02/04
L
F 7-0 0:47
M. Jens
---
KWA Bulldog Brawl- Battle for the Belt
Round 1
122-128
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/04
L
F 11-0 2:32
B. Jorgensen
Celtic Elite
IKWF South Chicago Sectional
Cons. Semis (16 Man)
122
03/04
L
F 2-0 0:47
J. Piker
---
IKWF South Chicago Sectional
Quarters (16 Man)
122
02/25
L
F 0-0 3:10
T. Clasen
Crosstown Spartan Elite WC
IKWF South Chicago Regional-Chicago Hts
Round 6
122
02/25
L
F 0-0 0:26
J. Kalemba
Contender Wrestling
IKWF South Chicago Regional-Chicago Hts
Round 4
122
02/19
L
MD 18-5
A. Watson
---
Mean Green Machine Tournament
Round 3
G
02/19
W
MD 13-0
L. Valazquez
Panther Wrestling Club
Mean Green Machine Tournament
Round 2
G
02/19
L
F 0-0 2:45
J. Lewis
Crosstown Spartan Elite WC
Mean Green Machine Tournament
Round 1
G
01/21
L
F 4-1 0:34
D. Wickson
Milton Accelerated
AWA Winter Classic Duals
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
115
01/21
L
F 2-0 0:39
L. Hughes
AWA Polar Vortex
AWA Winter Classic Duals
Quarterfinals (8 Team)
115
01/21
L
F 4-0 0:47
O. Heiser
Advance School of Wrestling
AWA Winter Classic Duals
Finals (8 Team)
115
01/08
L
F 0-0 1:30
E. Martinez
Martinez Fox Valley Elite
2017 The Ultimate Contender
Round 3
U
01/08
W
DEC 5-2
C. Medrow
Ottawa Crushers Kids Wrestling Club
2017 The Ultimate Contender
Round 2
U
01/08
L
F 0-0 0:40
A. Roman
Greg Gomez Trained Wrestling
2017 The Ultimate Contender
Round 1
U
12/31
L
DEC 9-6
D. Stoltz
Barrington Broncos Wrestling Club
Headlock Holiday Bash
Round 2
F Mat 13
12/31
L
F 0-0 0:41
N. Kozlowski
Crystal Lake Wizards
Headlock Holiday Bash
Round 1
F Mat 13
Related Content
Lee Kemp Reflections And Insights
Sep 1, 2024
Tarleton State Wrestling Room Opening
Aug 28, 2024
Dan Gable Philosophy And Reflections
Aug 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021