Today · 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept. 9th
Sep 12, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept. 12th
Sep 14-15, 12:00 PM UTC
Tyrant Tussle
Sep 14-15, 12:00 PM UTC
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, 12:30 PM UTC
UCD Fall Duals
Sep 14-15, 3:00 PM UTC
World Team Trials
Sep 17, 7:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept 17th
Sep 19, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept 19th
Sep 21-22, 7:00 AM UTC
UWW Beach World Series - Greece
Sep 21-22, 12:00 PM UTC
Columbus Day Duals
Sep 21, 3:00 PM UTC
Utah Fall Classic
Sep 21, 4:00 PM UTC
Cosmic Clash
Sep 21, 11:00 PM UTC
2024 Missouri Border Brawl
Sep 23, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept 23rd
Sep 26, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept 26th
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Hudson Arkema
Results
Youth Results
Youth
Youth
Other
Season
2020-2021
2019-2020
2018-2019
Team Name
Lynnville Sully Little Hawks
Lynnville-Sully
Lynnville-Sully Little Hawks
Lynnville-sully little hawk
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/17
W
F 2-0 0:21
G. Wallace
Pleasantville Mat Club
Pleasantville Mat Club
Round 3
Bracket 47
01/17
W
F 2-0 0:23
C. Thao
Pleasantville Mat Club
Pleasantville Mat Club
Round 2
Bracket 47
01/10
L
F 2-0 0:46
W. Limburg
Louisa Muscatine
Warhawk Mat Club. **** NO WALK INS *****
Round 3 (3 Man)
Third-21
01/10
L
F 2-0 0:34
D. Crawford
Kirksville Youth Wrestling
Warhawk Mat Club. **** NO WALK INS *****
Round 2 (3 Man)
Third-21
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/08
W
F 5-3 1:38
L. Winter
Waukee Youth Wrestling
Iowa AAU Super Peewee State Tournament
Placement Matches (16 Man)
100
03/08
L
F 2-2 1:11
A. Kruger
Sibley-Ocheyedan
Iowa AAU Super Peewee State Tournament
4th Wrestleback (16 Man)
100
03/08
L
F 7-0 1:49
B. Tomash
Spartan Wrestling Club
Iowa AAU Super Peewee State Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
100
03/08
W
F 2-1 1:41
C. Good
Viking Wrestling Club 515
Iowa AAU Super Peewee State Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
100
02/16
W
DEC 7-3
P. Lundy
Mahaska Elite
HLV Little Warrior Tournament 2020
Round 2 (4 Man)
15
02/16
W
F 2-0 0:58
B. Tomash
Unassigned
HLV Little Warrior Tournament 2020
Round 1 (4 Man)
15
01/12
W
F 0-2 1:00
H. Grewe
Warhawk Mat Club
New Sharon Mat Club Youth Tournament
Final Round
18
01/12
W
F 7-0 1:36
R. Hay
Little Hawk wrestling
New Sharon Mat Club Youth Tournament
Round 3
18
01/12
W
F 2-0 0:53
T. Castaneda
Pella wrestling Club
New Sharon Mat Club Youth Tournament
Round 2
18
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/02
W
F 2-0 0:55
G. O`Shea
---
Iowa AAU Super Peewee State Tournament
Placement Matches (16 Man)
80
03/02
L
F 5-0 0:42
K. Schippers
Southern Iowa Outlaws
Iowa AAU Super Peewee State Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
80
03/02
L
F 4-0 0:26
B. Aeschliman
Tigerhawk wrestling club
Iowa AAU Super Peewee State Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
80
01/06
W
TF 15-0 2:50
T. Castaneda
Pella Wrestling Club
New Sharon Mat Club Wrestling Tournament
Final Round
11
01/06
W
F 2-0 0:34
H. Grewe
Warhawk Mat Club
New Sharon Mat Club Wrestling Tournament
Round 3
11
12/08
W
F 2-0 0:13
C. Stifel
Carlisle
Norwalk McLaughlin Youth 2018
round4
Bracket 49
12/08
L
F 12-0 1:17
J. Bean
---
Norwalk McLaughlin Youth 2018
round2
Bracket 49
12/08
L
DEC 12-5
T. Hutchinson
Norwalk
Norwalk McLaughlin Youth 2018
round1
Bracket 49
11/24
W
F 5-0 0:58
A. Sandvick
HLV
BGM Cub Club Tournament
Round 3 (4 Man)
18
11/24
L
F 2-0 0:26
S. Thompson
BGM Cub Club
BGM Cub Club Tournament
Round 2 (4 Man)
18
11/24
W
DEC 11-10
B. Jack
HLV
BGM Cub Club Tournament
Round 1 (4 Man)
18
Related Content
Lee Kemp Reflections And Insights
Sep 1, 2024
Tarleton State Wrestling Room Opening
Aug 28, 2024
Dan Gable Philosophy And Reflections
Aug 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021