Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Tomorrow · 9:00 PM UTC
Independence Beach Wrestling Championshi
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jordan Geist
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Cookeville youth
Flickr Boyz Trap Kingz
Livingston Academy
Livingston academy
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
05/26
W
Replay
DEC 8-4
L. Arnold
ALIEN Spaceship
2024 NHSCA National Duals
RR Rnd 3
195 lbs
05/26
L
Replay
DEC 8-2
D. Paulino
OBWC Bazooka Red
2024 NHSCA National Duals
RR Rnd 2
195 lbs
05/26
L
Replay
DEC 9-6
J. Barnes
Grapplers Garage
2024 NHSCA National Duals
RR Rnd 1
195 lbs
05/26
L
Replay
F 5-0 0:36
C. Dunn
Superior Elite
2024 NHSCA National Duals
RR Rnd 3
195 lbs
05/25
L
Replay
F 6-0 2:37
C. Henson
PSF
2024 NHSCA National Duals
RR Rnd 2
195 lbs
02/24
L
FOR 0-0
C. Shields
James Lawson High School
TSSAA Division I and Girls State Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
A 175
02/23
W
F 8-1 3:56
J. Hodges
Montgomery Central
TSSAA Division I and Girls State Championships
1st WB (16 Man)
A 175
02/23
L
Replay
F 5-10 2:38
L. McGlothon
East Nashville Magnet School
TSSAA Division I and Girls State Championships
Round 1 (16 Man)
A 175
02/17
W
DEC 4-2 TB1
J. Ellis
East Ridge
TSSAA Section 2 Class A
Placements
175
02/17
W
F 2-0 0:55
G. Breeden
Alcoa
TSSAA Section 2 Class A
Consi Semis
175
02/17
L
F 6-0 2:10
L. Rawlinson
Soddy Daisy
TSSAA Section 2 Class A
Semis and WB 3
175
02/17
W
MD 12-2
J. Sutton
Tyner Academy
TSSAA Section 2 Class A
Quarterfinals and WB 1
175
02/10
W
MD 13-0
G. Breeden
Alcoa
TSSAA Region 3 Class A
Placement Matches (16 Man)
175
02/10
W
F 4-1 1:39
C. Barrow
Greenback
TSSAA Region 3 Class A
Semis & 3rd WB (16 Man)
175
02/10
W
F 16-1 4:22
L. Stott
Heritage
TSSAA Region 3 Class A
Quarters & 1st WB (16 Man)
175
02/10
W
F 2-0 0:19
L. Kerr
White Co.
TSSAA Region 3 Class A
Round 1 (16 Man)
175
01/13
L
F 6-1 1:38
S. Thompson
West Creek
Commando Crush
1st Place
177
01/13
W
F 6-0 4:47
P. Rogers
Caldwell C
Commando Crush
Round 4
177
01/13
W
MD 15-3
Z. McAlpine
Hendersonville
Commando Crush
Round 2
177
01/13
W
F 12-3 4:25
K. Miguel
Greenbriar
Commando Crush
Round 1
177
01/09
W
F 2-0 0:32
D. Hawn
Stone Memorial
Livingston Academy @ Stone Memorial
Round 1
175
01/05
W
F 0-0
W. Choate
Alvin C. York Institute
York Duals
Round 1
175
12/21
L
F 7-3 4:47
N. Wade
Soddy Daisy
23/24 Soddy Daisy Varsity Showdown
Round 3 (4 Man)
190A
12/21
W
F 2-0 1:44
D. Hughes
Marion Co.
23/24 Soddy Daisy Varsity Showdown
Round 2 (4 Man)
190A
12/21
L
F 2-0 1:49
K. Bates
Boyd Buchanan
23/24 Soddy Daisy Varsity Showdown
Round 1 (4 Man)
190A
12/13
W
F 0-0
I. Kelso
White Co.
Livingston Quad
Round 1
190
12/09
W
F 5-0 0:52
C. Morgan
Lebanon
Hawk Havok Duals
Round 1 (12 Team)
190
12/09
L
DEC 10-6
J. Pettis
Station Camp
Hawk Havok Duals
Round 2 (12 Team)
190
12/09
W
TF 22-7 4:00
V. Henry
Friendship Christian School
Hawk Havok Duals
Round 4 (12 Team)
190
12/06
W
F 0-0
A. Pittman
Farragut
Tri - Farragut,Anderson,Livingston
Round 1
190
12/06
L
DEC 8-5
A. perry
Anderson County
Tri - Farragut,Anderson,Livingston
Round 1
190
12/04
W
F 0-0
B.
Pulaski County
Luke Troxell Memorial Duals
Round 1
190
12/04
W
F 0-0 1:06
J. Baer
Wayne County
Luke Troxell Memorial Duals
Round 1
190
11/29
W
F 0-0
B. Garrett
Alvin C. York Institute
Livingston Quad
Round 1
190
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/15
L
Replay
MD 11-0
B. Whaley
Crossroads Wrestling
Tennessee Iron Man - Folkstyle
1st & 3rd (16 Man)
170
04/15
W
Replay
F 5-3 2:57
T. Crisp
Bradley Central
Tennessee Iron Man - Folkstyle
4th Wrestleback (16 Man)
170
04/15
L
Replay
TF 15-0 2:37
J. Davis
Minion Training Center
Tennessee Iron Man - Folkstyle
Semis & 3rd WB (16 Man)
170
04/14
W
Replay
DEC 9-2
L. Clark
Creek Wood
Tennessee Iron Man - Folkstyle
Quarters & 1st WB (16 Man)
170
01/21
W
FOR 0-0
L. Travis
Chattanooga Christian School
2023 Soddy Daisy Varsity Showdown
Placement Matches (16 Man)
160
01/21
L
DEC 10-4
M. Dionisio
Bradley Central
2023 Soddy Daisy Varsity Showdown
Round 4 (16 Man)
160
01/21
W
F 1-2 2:31
C. Millard
Maryville
2023 Soddy Daisy Varsity Showdown
Round 1 (16 Man)
160
01/21
L
F 5-0 1:11
D. Cantrell
Walker Valley
2023 Soddy Daisy Varsity Showdown
Round 2 (16 Man)
160
01/15
W
DEC 7-4
K. Fielder
Station Camp
Commando Crush
Placement Matches (32 Man)
160
01/15
W
FOR 0-0
M. Maxim
Collierville
Commando Crush
6th Wrestleback (32 Man)
160
01/15
L
F 7-0 1:44
T. Magness
Harpeth
Commando Crush
Semis & 5th WB (32 Man)
160
01/14
W
DEC 7-4
M. Fierge
West Creek
Commando Crush
Quarters & 3rd WB (32 Man)
160
01/14
W
F 2-0 1:38
T. Sanders
Nashville Christian
Commando Crush
Round 2 Champ & WB (32 Man)
160
Related Content
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024