Jul 3, 9:00 PM UTC
Independence Beach Wrestling Championshi
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Tanner Brock
Results
Youth Results
Season
2019-2020
2018-2019
Team Name
Flushing Raiders Wrestling
Raider Youth WC
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/15
L
DEC 6-1
T. Murphy
Holly Roughriders
MMWA Birch Run Open and Girls
Semis & WB (8 Man)
64A
02/15
L
F 5-0 0:37
G. Law
Vasser Scrapper
MMWA Birch Run Open and Girls
Quarterfinals (8 Man)
64A
02/09
L
DEC 12-8
J. Gregory
Ram Chargers
MMWA New Lothrop Open and Girls
Cons. Semis (8 Man)
67
02/09
L
DEC 8-6 SV
S. Brummitt
Ram Chargers
MMWA New Lothrop Open and Girls
Semis & WB (8 Man)
67
01/26
L
DEC 5-0
C. Roth
Goodrich WC
Clio Open & Novice
Cons. Semis (8 Man)
64
01/26
W
F 8-0 1:57
B. Haupt
Redskin Wrestling
Clio Open & Novice
Semis & WB (8 Man)
64
01/26
L
MD 10-0
I. Bush
LYWC Jr. Lightning
Clio Open & Novice
Quarterfinals (8 Man)
64
01/19
W
FOR 0-0
J. Bosscher
Brighton WC
AAGA Open & Novice
2nd Place Match (8 Man)
64
01/19
W
MD 13-3
B. Rich
Redskin Wrestling
AAGA Open & Novice
Placement Matches (8 Man)
64
01/19
W
FOR 0-0
b. bye
---
AAGA Open & Novice
Cons. Semis (8 Man)
64
01/19
L
DEC 4-2 SV
I. Bush
LYWC Jr. Lightning
AAGA Open & Novice
Semis & WB (8 Man)
64
01/04
L
MD 14-2
T. DeGeorge
All American Grappling Academy
MMWA Mt Morris Mountaineers
Cons. Semis (8 Man)
64
01/04
W
F 2-0 0:58
C. Dunnivant
Warriors WC
MMWA Mt Morris Mountaineers
Semis & WB (8 Man)
64
01/04
L
DEC 10-8
J. Harris
Mt. Morris Mountaineers
MMWA Mt Morris Mountaineers
Quarterfinals (8 Man)
64
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/10
L
F 7-0 1:13
C. Gross
New Lothrop Hornets
MMWA State Finals
4th Wrestleback (16 Man)
58
03/10
W
DEC 8-5
C. McCrimmon
---
MMWA State Finals
Semis & 3rd WB (16 Man)
58
03/10
W
DEC 10-6
S. Brandon
Ruffin Trained Wrestling
MMWA State Finals
2nd Wrestleback (16 Man)
58
03/10
L
DEC 4-1
P. Moldenhauer
Lapeer Lightning
MMWA State Finals
Quarters & 1st WB (16 Man)
58
03/10
W
F 3-2 1:21
W. Blazen
Davison Youth Wrestling
MMWA State Finals
Round 1 (16 Man)
58
03/03
L
DEC 11-9
C. McCrimmon
North Branch Youth WC
MMWA North Regional - Clio
Placement Matches (8 Man)
58
03/03
W
DEC 8-2
J. Groulx
Flushing Raiders Wrestling
MMWA North Regional - Clio
2nd Wrestleback (8 Man)
58
03/03
L
F 0-0 0:24
C. Gross
New Lothrop Hornets
MMWA North Regional - Clio
Semis & 1st WB (8 Man)
58
03/03
W
F 8-2 1:28
J. Manick
Vasser Scrappers
MMWA North Regional - Clio
Quarterfinals (8 Man)
58
02/24
W
DEC 5-4
T. Tomanek
Davison Youth Wrestling
MMWA Frankenmuth Novice
Round 2 (4 Man)
54-57
02/24
W
F 2-0 0:54
J. Zamora
Kearsley WC
MMWA Frankenmuth Novice
Round 1 (4 Man)
54-57
02/17
L
MD 8-0
S. Bauer
Kearsley WC
MMWA Lapeer Lightning Open
Round 5 (5 Man)
58
02/17
W
DEC 6-4 SV
P. Moldenhauer
Lapeer Lightning
MMWA Lapeer Lightning Open
Round 3 (5 Man)
58
02/17
L
DEC 7-6
W. Blazen
Davison Youth Wrestling
MMWA Lapeer Lightning Open
Round 2 (5 Man)
58
02/17
L
DEC 4-1
T. Haggadone
Lapeer Lightning
MMWA Lapeer Lightning Open
Round 1 (5 Man)
58
02/10
W
DEC 6-1
C. McCrimmon
North Branch Youth WC
MMWA New Lothrop Open and Girls
Round 3 (3 Man)
58-61
02/10
W
F 7-7 3:26
E. Lewis
Grand Blanc Youth WC
MMWA New Lothrop Open and Girls
Round 1 (3 Man)
58-61
02/02
W
DEC 6-3
W. Blazen
Davison Youth Wrestling
MMWA Bendle
Round 3 (4 Man)
56-59
02/02
W
DEC 7-0
S. Westover
Michigan MatCats
MMWA Bendle
Round 2 (4 Man)
56-59
02/02
L
DEC 7-4
J. Garagiola
Hartland WC
MMWA Bendle
Round 1 (4 Man)
56-59
01/27
L
MD 12-4
P. Moldenhauer
Lapeer Lightning
MMWA Fenton Open/Girls
Round 3 (3 Man)
58
01/27
L
DEC 4-1
B. Gomez
Fenton Youth Wrestling
MMWA Fenton Open/Girls
Round 1 (3 Man)
58
01/20
W
DEC 4-2
W. Blazen
Davison Youth Wrestling
MMWA Summit-Linden Novice
Round 3 (3 Man)
58
01/20
W
DEC 6-4
G. Commins
Waterford Wrestling Club
MMWA Summit-Linden Novice
Round 2 (3 Man)
58
01/13
W
F 5-0 0:48
J. Groulx
Flushing Raiders Wrestling
MMWA Flushing Raiders
Round 3 (3 Man)
52-58
01/13
W
DEC 8-4
A. Dodak
Birch Run PFY WC
MMWA Flushing Raiders
Round 1 (3 Man)
52-58
Related Content
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024