Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Sep 21-22, TBD
UWW Beach World Series - Greece
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Tyler Magestro
Results
Youth Results
Youth
Youth
Other
Season
2015-2016
2014-2015
2013-2014
2012-2013
Team Name
Monona Grove McFarland
Monona Grove McFarland Wrestli
Monona Grove/McFarland
Monona Grove/McFarland Youth
Monona Grove/McFarland Youth W
Monona Grove/Mcfarland youth
Monona/McFarland
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/19
L
DEC 6-0
M. McIntyre
Brodhead Youth Wrestling
WWF Kids Folkstyle Oregon Qualifier
Round 4
72
03/19
W
DEC 6-0
B. Kundinger
Verona Area YWC
WWF Kids Folkstyle Oregon Qualifier
Round 3
72
03/19
L
DEC 4-2
D. Klein
DeForest Gold Gold Medal Club
WWF Kids Folkstyle Oregon Qualifier
Round 2
72
02/14
W
DEC 2-0
G. Remhof
Xtreme Wrestling
Milton Monster Mash
Placement Matches (8 Man)
70-74
02/14
W
F 0-0 0:19
W. Nelson
Evansville Demons Wrestling Cl
Milton Monster Mash
2nd Wrestleback (8 Man)
70-74
02/14
L
F 0-0 0:28
R. Nilo
Milton Monsters
Milton Monster Mash
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
70-74
02/14
W
DEC 2-0
G. Remhof
Xtreme Wrestling
Milton Monster Mash
Quarterfinals (8 Man)
70-74
2014-2015
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/08
W
F 0-0 2:52
W. Harms
Milton Monsters
Milton Monster Mash
Placement Matches (8 Man)
61-65
02/08
L
DEC 4-2
C. Fitzpatrick
LAW
Milton Monster Mash
2nd Wrestleback (8 Man)
61-65
02/08
W
DEC 4-0
R. Smith
Fort Atkinson Youth Wrestling
Milton Monster Mash
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
61-65
02/08
L
DEC 2-0
C. Young
belvidere Bandits
Milton Monster Mash
Quarterfinals (8 Man)
61-65
01/25
W
F 2-0 0:55
B. Trumpy
---
Evansville Demons Youth Tournament 2015
Round 4
66-71
01/25
W
F 7-0 1:38
K. Dooley
Orfordville Youth Wrestling
Evansville Demons Youth Tournament 2015
Round 2
66-71
01/25
W
DEC 9-3
B. Liddle
Oregon Youth Wrestling
Evansville Demons Youth Tournament 2015
Round 1
66-71
01/04
W
F 6-1 2:35
R. Rettkowski
Monona Grove/ McFarland Wrestl
Cambridge Classic Youth Tournament
Round 3
61-63
01/04
W
F 2-0 0:53
O. Walsh
Watertown Wrestling Club
Cambridge Classic Youth Tournament
Round 2
61-63
01/04
W
F 4-0 1:50
A. Hatleberg
Sugar River Mat Club
Cambridge Classic Youth Tournament
Round 1
61-63
12/21
W
MD 14-0
T. Nicks
Beat the Streets - Madison
Mad City Season Opener
Round 1 (4 Man)
63-68
2013-2014
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/29
L
DEC 4-0
H. Halter
Burlington Wrestling Club
WWF Kids Folkstyle State Championships
First Place Matches
57
03/29
W
DEC 4-3
R. Koenig
PDC Wrestling Club
WWF Kids Folkstyle State Championships
Round 4
57
03/29
W
DEC 6-5
G. Markert
Winneconne Wrestling Club
WWF Kids Folkstyle State Championships
Round 2
57
03/29
W
DEC 4-0
C. Popham
Burnett County Bulldogs
WWF Kids Folkstyle State Championships
Round 1
57
03/08
W
DEC 5-4
R. Koenig
Prairie du Chien
Wisconsin Dells Youth Tournament
Round 3 (4 Man)
58-59
03/08
W
F 0-0
C. Christofferson
AF Green Demons
Wisconsin Dells Youth Tournament
Round 2 (4 Man)
58-59
03/08
W
F 0-0 2:45
J. Scherdin
Milton Monsters Wrestling Club
Wisconsin Dells Youth Tournament
Round 1 (4 Man)
58-59
02/10
W
DEC 6-4
T. Joseph
JC Performance Wrestling
Milton Monster Mash
Placement Matches (8 Man)
56-58
02/10
W
DEC 7-2
D. Moorman
Warrior Monks
Milton Monster Mash
2nd Wrestleback (8 Man)
56-58
02/10
W
F 0-0 0:17
K. Benash
Milton Monsters
Milton Monster Mash
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
56-58
02/10
L
MD 8-0
H. Halter
unattached
Milton Monster Mash
Quarterfinals (8 Man)
56-58
01/12
L
DEC 4-1
P. Fry
Reedsburg Youth
Stoughton Toughman Tournament
Round 3 (4 Man)
54-57
01/12
L
F 0-0 1:25
P. Mordick
Dakota
Stoughton Toughman Tournament
Round 2 (4 Man)
54-57
01/12
L
F 0-0 1:46
J. Showalter
Elkhorn Wrestling Club
Stoughton Toughman Tournament
Round 1 (4 Man)
54-57
01/04
W
DEC 4-0
D. Rice
---
Cambridge Classic Youth Tournament
Round 3
50-55
01/04
L
DEC 4-2
C. Gutenberger
kettle moraine/askren
Cambridge Classic Youth Tournament
Round 2
50-55
01/04
W
F 8-0 2:55
I. Wagner
Princeton Wrestling Club
Cambridge Classic Youth Tournament
Round1
50-55
2012-2013
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/03
W
DEC 4-0
P. Olson
Sun Prairie Champions
2013 Verona Warm-up to Regionals
Placement Matches (8 Man)
47-52
03/03
W
F 0-0 1:37
C. Schmidt
Fondy Buzzsaws
2013 Verona Warm-up to Regionals
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
47-52
03/03
W
DEC 2-0
T. Lancaster
Darlington Wrestling Club
2013 Verona Warm-up to Regionals
Quarterfinals (8 Man)
47-52
02/10
W
F 0-0 0:22
C. Krall
MHBYW
Reedsburg Beaver Classic
Round 5 (5 Man)
49-51
02/10
W
F 0-0 0:18
B. Schuppner
Reedsburg Youth Wrestling Club
Reedsburg Beaver Classic
Round 4 (5 Man)
49-51
02/10
W
F 0-0 0:37
C. Biodrowski
Middleton Area Wrestling Club
Reedsburg Beaver Classic
Round 2 (5 Man)
49-51
02/10
W
DEC 7-0
K. Machovec
Reedsburg Youth Wrestling Club
Reedsburg Beaver Classic
Round 1 (5 Man)
49-51
12/30
L
F 0-0 0:36
H. Halter
Higher Level Wrestling
Sun Prairie Wrestling
Round 3 (4 Man)
50-51
12/30
W
MD 9-0
P. Olson
Sun Prairie Wrestling
Sun Prairie Wrestling
Round 2 (4 Man)
50-51
12/30
L
DEC 7-0
C. Schmidt
Fondy Buzzsaws
Sun Prairie Wrestling
Round 1 (4 Man)
50-51
Related Content
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024